Wybór lodówki do mieszkania to nie taka prosta sprawa. Na rynku ceny zaczynają się od kilkuset złotych i sięgają nawet kilkunastu tysięcy. Lodówki w ringu to nowy serwis, który pozwoli Ci dokonać analizy wielu parametrów, od rozmiarów pralki, po jej klasę energetyczną. Dzięki rankingowi lodówek w łatwy sposób oszacujesz, który model ma najwięcej parametrów zbliżonych do Twoich potrzeb. Lodówki z ekranem LCD – jasne, różnokolorowe – od Ciebie zależy którą wybierzesz i polecisz innym. Pamiętaj, że z jednej strony, dzięki głosom innych, w łatwy sposób sprawdzisz jakie są trendy na rynku lodówek, co się sprawdza, a jaka funkcjonalność jest użytkownikom zupełnie zbędna. Z drugiej strony stajesz się twórcą naszej strony, używasz – oceniasz, a inni mogą polegać na Twoich opiniach. W XXI wieku o tytuł najlepszego producenta walczy wiele firm, zaczynając od klasycznych lodówek Whirlpool i Indesit, na nowoczesnych lodówkach Liebherr kończąc, które jednak z nich zasługują na to by je kupić? 

Sharp SJ WS 320 TBK czy Siemens KG 36VVL30E

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Sharp SJ WS 320 TBK

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Siemens KG 36VVL30E
Remis

Cechy

Sharp
Sharp SJ WS 320 TBK
czy
Siemens
Siemens KG 36VVL30E
WYMIARY
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Głębokość
65 cm
Głębokość
65 cm
PODSTAWOWE INFORMACJE
Rodzaj
Z zamrażalnikiem dolnym
Rodzaj
Z zamrażalnikiem dolnym
ENERGIA
Klasa energetyczna
A++
Klasa energetyczna
A++
DANE PODSTAWOWE
Producent
Sharp
Producent
Siemens
pozostałe
Wymuszona cyrkulacja powietrza
tak
Wymuszona cyrkulacja powietrza
nie
Komunikacja
Wskaźnik temperatury
Wyświetlacz LED
Komunikacja
Wyświetlacz LED
Półki
2 szklane
Szklana pokrywa
Półki
3 szklane
Półka na butelki
Szklana pokrywa
Regulacja półek
tak
Regulacja półek
tak
Gwarancja
24 miesiące
Gwarancja
24 miesiące
Sterowanie
Elektroniczne
Sterowanie
Elektroniczne
Dystrybutor wody
nie
Dystrybutor wody
nie
Pojemność całkowita brutto [l]
369
Pojemność całkowita brutto [l]
312
Poziom hałasu [dB]
36
Poziom hałasu [dB]
39

Przewagi

2 powody dla Sharp SJ WS 320 TBK

Sharp SJ WS 320 TBK
ZAMRAŻARKA
Pojemność chłodziarki 237 l czy 215 l Sharp SJ WS 320 TBK ma większą pojemność chłodziarki o 22l w stosunku do Siemens KG 36VVL30E.
PODSTAWOWE INFORMACJE
System No Frost Z systemem No Frost czy Bez systemu No Frost Sharp SJ WS 320 TBK jest wyposażona w system No frost, w przeciwieństwie do lodówki Siemens KG 36VVL30E.

2 powody dla Siemens KG 36VVL30E

Siemens KG 36VVL30E
WYMIARY
Wysokość 186 cm czy 185 cm Lodówka Siemens KG 36VVL30E jest o 1 cm wyższa od lodówki Sharp SJ WS 320 TBK.
pozostałe
Waga [kg] 77 czy 79 Lodówka Siemens KG 36VVL30E jest o 2 kg lżejsza od lodówki Sharp SJ WS 320 TBK.

Opinie

100% poleca ten produkt

Sharp SJ WS 320 TBK
 1. Na ten model lodówki przymierzałem się już trochę czasu.Chciałem czarną chociaż trzeba dbać o "paluszki". Jest bardzo cicha,a stojąc przy niej prawie nie słychać pracy.Z tyłu jest zabudowana i nie ma żadnych elementów ,które by się grzały.Jak zaczęła pracować to tylko trochę ciepłe były boki.Fajnie bo ma 4 kółka i z przodu 2 nóżki do uniesienia.Ustawienia są bajecznie proste na lodówkę i zamrażalnik lecz i tak nie ustawiałem wszystkiego.Wystarczy mi alarm otwartych drzwi,oszczędzanie energii i bajeczna funkcja Plasmacluster z jonami zapobiegająca tworzeniu się pleśni.Żywność i warzywa po wyciągnięciu są jak świeże.Kostkarka super.Oświetlenie 14 LED też ładnie świeci.Powiem,że jak na 180 cm wysokości to jest duża a wyższej nie ma sensu brać chociaż nie jestem "mały". Chciałem "JAPAN" i jest super.Była bardzo ładnie zapakowana i oklejona każda półka,szybka.Zabezpieczona na palecie jak należy.Nawet na kartonach były oznaczenia dostawy do Hamburga a potem, do Polski.Polecam lodówkę naprawdę warto.Dodam na koniec moje powiedzenie,że biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy.Pozdrawiam

  Opinie napisał(a) Tomek dnia

  Zalety
  bardzo cicha
  oszczędna
  super wykonanie
  wygodne otwieranie drzwi
  Wady
  brak

100% poleca ten produkt

Siemens KG 36VVL30E
 1. po okresie 2,5 roku wysiadła,miałem wykupioną gwarancję "ale nie wiem czy na szczęście".przyszedł pan z ubezpieczalni i stwierdził,że lodówka do wymiany,ok-nie ma problemu pomyślałem.Czekałem od końca maja,do 24 sierpnia na telefon,ale się nie doczekałem,więc zadzwoniłem,a że miałem drógą lodówkę ,to mi się zapomniało otej.Pani na infolini powiedziała,że dzwonili do mnie na 2 numery telefonów,ale były bez zasięgu-niezły kit- więc dali sobie spokój,ale teraz dalej-mogę sobie wybrać lodówkę do kwoty o 100 parę złotych niższej niż dałem,bo straciła na wartości,czyli takiej samej już nie mogę jak miałem ,chyba że dopłacę,bo teraz są droższe i na stronie euro.com mam sobie wybrać i tak się zastanawiam,jak robią ludzi w balona-tak porównam:kupuje mercedesa z dokupioną gwarancją i po tym okresie gwarancyjnym auto się psuje- Pani mnie informuje,że mogę sobie wybrać ten sam samochód i dopłacić ,lub jeżdzić o klasę nizszym,bo on się mieści w przedziale cenowym,a co mnie to powinno interesować w czym to się mieści,więc wracając do tematu,po to dokupuje gwarancję,żeby obowiązywała dalej po gwarancji fabrycznej i spać spokojnie,bo wszystko wytrzymuje i tak 2 lata,no ale tak nie jest.firma ubezpieczeniowa to hestia,ale pewno i tak zostanie zdjęty ten artykuł,bo jak opisywałem odkurzacz,to na drugi dzięń został zdjęty.kończąc lodówki nie polecam

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  - cicha praca
  pojemność
  wygoda
 2. Bubel. 2,5 miesiąca po gwarancji padła sprężarka (agregat). Lodówka do wyrzucenia albo naprawy za ok. 1.000 zł. Sprowadzenie części z Niemiec w ciągu kilku dni (jest lato). Jestem rozczarowana. Nie sądziłam, że Siemens pozwala sobie na sprzedaż takich bubli (koszt lodówki 1.700 zł) i nie zależy mu na zadowoleniu klienta i jego utrzymaniu. Czuję się oszukana.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  wygląd
  Wady
  awaryjność
  głośna praca
 3. Bubel. 2,5 miesiąca po gwarancji padła sprężarka (agregat). Lodówka do wyrzucenia lub naprawy - ok. 1.000 zł. Nie sądziłam, że Siemens pozwala sobie na taką niską jakość swoich produktów. Lodówka kosztowała 1.700 zł - cena niewspółmierna do jakości produktu. Jestem rozczarowana. To mój ostatni zakup jakiegokolwiek produktu tej firmy.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki