Wybór lodówki do mieszkania to nie taka prosta sprawa. Na rynku ceny zaczynają się od kilkuset złotych i sięgają nawet kilkunastu tysięcy. Lodówki w ringu to nowy serwis, który pozwoli Ci dokonać analizy wielu parametrów, od rozmiarów pralki, po jej klasę energetyczną. Dzięki rankingowi lodówek w łatwy sposób oszacujesz, który model ma najwięcej parametrów zbliżonych do Twoich potrzeb. Lodówki z ekranem LCD – jasne, różnokolorowe – od Ciebie zależy którą wybierzesz i polecisz innym. Pamiętaj, że z jednej strony, dzięki głosom innych, w łatwy sposób sprawdzisz jakie są trendy na rynku lodówek, co się sprawdza, a jaka funkcjonalność jest użytkownikom zupełnie zbędna. Z drugiej strony stajesz się twórcą naszej strony, używasz – oceniasz, a inni mogą polegać na Twoich opiniach. W XXI wieku o tytuł najlepszego producenta walczy wiele firm, zaczynając od klasycznych lodówek Whirlpool i Indesit, na nowoczesnych lodówkach Liebherr kończąc, które jednak z nich zasługują na to by je kupić? 

SHARP SJ WS 320 TBK

SHARP SJ WS 320 TBK

od 3490,00 zł
w sklepach internetowych

Sprawdź ceny

» Opis
Chłodziarko-zamrażarka o szerokości 60 cm, pojemności całkowitej netto 326 l, z chłodzeniem hybrydowym, systemem No-Frost, możliwością obustronnego otwierania drzwi oraz z powłoką antybakteryjną, w klasie energetycznej A-20%.

Model na rok 2011
Linia Super Premium
Kolor Czerń tytanowa
Wymiary
Wysokość [cm] 185
Szerokość [cm] 60
Głębokość [cm] 65
Funkcje
Sterowanie Elektroniczne
Komunikacja Wyświetlacz LED
Wskaźnik temperatury
Wymuszona cyrkulacja powietrza tak
Dystrybutor wody nie
Tryb wakacyjny Alarm otwartych drzwi - Sharp
Pozostawienie otwartych drzwi lodówki lub zamrażarki spowoduje odtworzenie sygnału alarmu drzwi. Sygnał alarmu drzwi rozlega się po upłynięciu minuty od otwarcia drzwi i rozlega się ponownie po kolejnej minucie. Jeżeli drzwi pozostają otwarte przez ok. 3 minuty, sygnał alarmu zmieni się na sygnał ciągły.

Zamknij okno
Tryb wakacyjny
Jest to funkcja, która zmniejsza moc pracy chłodziarki podczas dłuższej nieobecności użytkownika w domu, utrzymując temperaturę wewnętrznej komory na poziomie ok. 12 st. C, co zapobiega gromadzeniu się pleśni i nieprzyjemnych zapachów i nie dopuszcza do nadmiernego zużycia energii.

Zamknij okno
Inne Wyświetlacz w komorze
Pojemność
Pojemność całkowita brutto [l] 369
Pojemność całkowita netto [l] 326
Chłodziarka
Pojemność netto [l] 237
Rozmrażanie System No-Frost
Półki 2 szklane
Szklana pokrywa
Regulacja półek tak
Pojemniki / Komory Komora niskich temperatur
1 pojemnik na warzywa
Komora świeżości No-Frost
Bez Szronu. No-frost to system automatycznie kontrolujący temperaturę i nie dopuszczający do powstawania szronu. Chłodziarka, czy zamrażarka, jest dzięki temu całkowicie bezobsługowa i nie wymaga rozmrażania. Dzięki temu, że szron się nie osadza, łatwiej jest również utrzymać urządzenie w czystości.

Zamknij okno
Komora świeżości
Temperatura (bliska 0 st. C) zapewnia optymalne warunki do przechowywania produktów. Dzięki panującym w komorze warunkom produkty pozostają świeże przez długi czas. Do przechowywania mięsa, ryb, nabiału i sera idealna jest strefa sucha o wilgotności 50%, natomiast warzywa i owoce powinno się przechowywać w strefie wilgotnej o 90% wilgotności powietrza.

Zamknij okno
Wyposażenie Pojemnik na jajka
4 balkoniki na drzwiach
Zamrażarka
Pojemność netto [l] 89
Klasa zamrażania */***
Zdolność zamrażania [kg/24h] 4.5
Zdolność utrzymywania temp. [h] 16
Rozmrażanie System No-Frost
Ilość szuflad / klapek 3
Rodzaj szuflad / klapek Front przezroczysty
Kostkarka twistowa No-Frost
Bez Szronu. No-frost to system automatycznie kontrolujący temperaturę i nie dopuszczający do powstawania szronu. Chłodziarka, czy zamrażarka, jest dzięki temu całkowicie bezobsługowa i nie wymaga rozmrażania. Dzięki temu, że szron się nie osadza, łatwiej jest również utrzymać urządzenie w czystości.

Zamknij okno
Funkcja szybkiego zamrażania
W przypadku konieczności szybkiego zamrożenia produktów lub przygotowania lodu w zamrażalniku, przy użyciu tej funkcji można obniżyć temperaturę zamrażarki w komorze (szufladzie) do tego przeznaczonej. Po skończonym procesie zamrażania, temperatura automatycznie ustawia się na zaprogramowanym poziomie.

Zamknij okno
Kostkarka twistowa
To ulepszona wersja plastikowej kostkarki do lodu, wyposażona w pokrętło uwalniające kostki lodu i oddzielny pojemnik do ich przechowywania.

Zamknij okno
Wyposażenie 1 półka
Pojemnik na kostki lodu
Energia
Zużycie energii [kWh/24h] 0.64
Zużycie energii [kWh/rok] 235
Klasa energetyczna A-20%
Techniczne
T SN
Dopuszczalna temperatura otoczenia od +10 st. C do +32 st. C.

Zamknij okno
T
Dopuszczalna temperatura otoczenia od +18 st. C do +43 st. C.

Zamknij okno
Powłoka antybakteryjna tak
Czynnik chłodzący R600a
Ilość agregatów brak danych
Ilość termostatów brak danych
Obustronny montaż drzwi tak
Poziom hałasu [dB] 36
Oświetlenie wnętrza Tak
Waga [kg] 79
Konstrukcja 4 kółka
Technologia Inverter - lodówki Plasmacluster
System Plasmacluster Ion spowalnia rozwój bakterii i pleśni. Jonizator wewnątrz lodówki wyzwala wiązki jonów, będących strumieniami jonów dodatnich i ujemnych, dostających się do komór lodówki i zamrażarki. Jony redukują zawarte w powietrzu zarodniki pleśni. W zamrażarce może być wyczuwany lekki zapach ozonu wytwarzanego przez jonizator. Ilość ozonu jest minimalna i szybko rozkłada się w zamrażarce.

Zamknij okno
Chłodzenie hybrydowe
System chłodzenia hybrydowego ogranicza wysuszanie żywności i zwiększa efektywność chłodzenia.

Zamknij okno
Obustronne otwieranie drzwi
Mechanizm pozwalający w każdej chwili otworzyć chłodziarkę z dowolnej strony. Firma Sharp opracowała 2-drzwiową chłodziarkę z zamrażarką umieszczoną na dole wyposażoną w mechanizm umożliwiający dowolne otwieranie drzwi na dwie strony. Już nie ma znaczenia, od której strony podejdziemy do chłodziarki. Nie jest konieczne podejmowanie decyzji na taką czy inną lokalizację lodówki tylko ze względu na sposób jej otwierania.

Zamknij okno
Technologia Inverter - lodówki
Technologia Inwerter dostosowuje pobór mocy do optymalnej w danym momencie temperatury, dzięki czemu osiąga najwyższy możliwy w danym momencie stopień oszczędności energii oraz cichą pracę. Lodówki posiadają 5 różnych poziomów mocy. Czujniki temperatury i mikroprocesor współpracują z falownikiem w regulacji działania kompresora. Oznacza to, że może on działać z optymalnym poziomem poboru energii. Bierze również pod uwagę temperaturę wewnątrz chłodziarki, zapewniając najlepszą jakość chłodzenia i zamrażania bez strat energii.

Zamknij okno
Inne Pochłaniacz zapachów Nano
Zabezpieczenie przed dziećmi

Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta:

Przeciwnicy

Sharp SJ WS 320 TBK

Sharp SJ WS 320 TBK

Rekomendacje

Opinie

 1. Na ten model lodówki przymierzałem się już trochę czasu.Chciałem czarną chociaż trzeba dbać o "paluszki". Jest bardzo cicha,a stojąc przy niej prawie nie słychać pracy.Z tyłu jest zabudowana i nie ma żadnych elementów ,które by się grzały.Jak zaczęła pracować to tylko trochę ciepłe były boki.Fajnie bo ma 4 kółka i z przodu 2 nóżki do uniesienia.Ustawienia są bajecznie proste na lodówkę i zamrażalnik lecz i tak nie ustawiałem wszystkiego.Wystarczy mi alarm otwartych drzwi,oszczędzanie energii i bajeczna funkcja Plasmacluster z jonami zapobiegająca tworzeniu się pleśni.Żywność i warzywa po wyciągnięciu są jak świeże.Kostkarka super.Oświetlenie 14 LED też ładnie świeci.Powiem,że jak na 180 cm wysokości to jest duża a wyższej nie ma sensu brać chociaż nie jestem "mały". Chciałem "JAPAN" i jest super.Była bardzo ładnie zapakowana i oklejona każda półka,szybka.Zabezpieczona na palecie jak należy.Nawet na kartonach były oznaczenia dostawy do Hamburga a potem, do Polski.Polecam lodówkę naprawdę warto.Dodam na koniec moje powiedzenie,że biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy.Pozdrawiam

  Opinie napisał(a) Tomek dnia

  Zalety
  bardzo cicha
  oszczędna
  super wykonanie
  wygodne otwieranie drzwi
  Wady
  brak

comments powered by Disqus