Wybór lodówki do mieszkania to nie taka prosta sprawa. Na rynku ceny zaczynają się od kilkuset złotych i sięgają nawet kilkunastu tysięcy. Lodówki w ringu to nowy serwis, który pozwoli Ci dokonać analizy wielu parametrów, od rozmiarów pralki, po jej klasę energetyczną. Dzięki rankingowi lodówek w łatwy sposób oszacujesz, który model ma najwięcej parametrów zbliżonych do Twoich potrzeb. Lodówki z ekranem LCD – jasne, różnokolorowe – od Ciebie zależy którą wybierzesz i polecisz innym. Pamiętaj, że z jednej strony, dzięki głosom innych, w łatwy sposób sprawdzisz jakie są trendy na rynku lodówek, co się sprawdza, a jaka funkcjonalność jest użytkownikom zupełnie zbędna. Z drugiej strony stajesz się twórcą naszej strony, używasz – oceniasz, a inni mogą polegać na Twoich opiniach. W XXI wieku o tytuł najlepszego producenta walczy wiele firm, zaczynając od klasycznych lodówek Whirlpool i Indesit, na nowoczesnych lodówkach Liebherr kończąc, które jednak z nich zasługują na to by je kupić? 

Sharp SJ-PT690RB czy Sharp SJ WS 320 TBK

Wynik

Zwycięzca:
Sharp SJ-PT690RB

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Sharp SJ-PT690RB

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Sharp SJ WS 320 TBK
Sharp SJ-PT690RB

Cechy

Sharp
Sharp SJ-PT690RB
czy
Sharp
Sharp SJ WS 320 TBK
PODSTAWOWE INFORMACJE
System No Frost
Z systemem No Frost
System No Frost
Z systemem No Frost
Rodzaj
Z zamrażalnikiem górnym
Rodzaj
Z zamrażalnikiem dolnym
DANE PODSTAWOWE
Producent
Sharp
Producent
Sharp

Przewagi

3 powody dla Sharp SJ-PT690RB

Sharp SJ-PT690RB
ZAMRAŻARKA
Pojemność chłodziarki 416 l czy 237 l Sharp SJ-PT690RB ma większą pojemność chłodziarki o 179l w stosunku do Sharp SJ WS 320 TBK.
WYMIARY
Szerokość 80 cm czy 60 cm Lodówka Sharp SJ-PT690RB jest o 20 cm szersza od lodówki Sharp SJ WS 320 TBK.
Głębokość 72 cm czy 65 cm Lodówka Sharp SJ-PT690RB jest o 7 cm głębsza od lodówki Sharp SJ WS 320 TBK.

2 powody dla Sharp SJ WS 320 TBK

Sharp SJ WS 320 TBK
WYMIARY
Wysokość 185 cm czy 177 cm Lodówka Sharp SJ WS 320 TBK jest o 8 cm wyższa od lodówki Sharp SJ-PT690RB.
ENERGIA
Klasa energetyczna A++ czy A+ Sharp SJ WS 320 TBK ma lepszą klasę energetyczną niż Sharp SJ-PT690RB.

Opinie

100% poleca ten produkt

Sharp SJ-PT690RB
 1. Produkt spełnia oczekiwania

  Opinie napisał(a) Renata dnia

 2. Lodówka bardzo ładna, można wiele rzeczy w niej umieścić. Duży zamrażalnik. Chłodzenie OK. Ale niestety produktu nie polecam. Po 3 latach użytkowania (po zakończeniu gwarancji) pękła szklana grzałka w zamrażarce, co wydaj się dziwne. Jednak po rozpoznaniu bliżej tematu okazuje się, że w większości tych modeli w czasie 3-5 lat użytkowania pęka ta grzałka. Prawdopodobnie nie jest wykonana w właściwego szkła. Cała impreza (wymiana, usługa) kosztowała mnie prawie 800 PLN. Firma Sharp oczywiście ręce umyła pisząc, że ich produkty są najwyższej jakości – śmiech na sali  Zdecydowanie więc odradzam ! Za te pieniądze można nabyć lepszej jakości lodówkę, równie ładną.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  duża
  ładnie wygląda
  pojemność
  wygoda
  Wady
  głośność pracy
  wadliwa grzałka
  głośne chodzenie cena
 3. Mam ją niespełna cztery lata. Początkowo był zachwyt, ale przeszedł zaraz po zakończeniu gwarancji. Z lodówki zaczęła cieknąć woda. Zamarza odpływ i kapie po tylnej ścianie pod pojemnikami i później na zewnątrz. Pojemnik na wodę nad agregatem, gdzie powinna spływać jest pusty. Serwis ogranicza się jedynie do doraźnego rozmrożenia odpływu, niestety problem powraca po około miesiącu. Lodówka kosztowała mnie prawie 4 tyś. a była sprawna trzy lata. NIE POLECAM !!!

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  pojemność
  wygoda

100% poleca ten produkt

Sharp SJ WS 320 TBK
 1. Na ten model lodówki przymierzałem się już trochę czasu.Chciałem czarną chociaż trzeba dbać o "paluszki". Jest bardzo cicha,a stojąc przy niej prawie nie słychać pracy.Z tyłu jest zabudowana i nie ma żadnych elementów ,które by się grzały.Jak zaczęła pracować to tylko trochę ciepłe były boki.Fajnie bo ma 4 kółka i z przodu 2 nóżki do uniesienia.Ustawienia są bajecznie proste na lodówkę i zamrażalnik lecz i tak nie ustawiałem wszystkiego.Wystarczy mi alarm otwartych drzwi,oszczędzanie energii i bajeczna funkcja Plasmacluster z jonami zapobiegająca tworzeniu się pleśni.Żywność i warzywa po wyciągnięciu są jak świeże.Kostkarka super.Oświetlenie 14 LED też ładnie świeci.Powiem,że jak na 180 cm wysokości to jest duża a wyższej nie ma sensu brać chociaż nie jestem "mały". Chciałem "JAPAN" i jest super.Była bardzo ładnie zapakowana i oklejona każda półka,szybka.Zabezpieczona na palecie jak należy.Nawet na kartonach były oznaczenia dostawy do Hamburga a potem, do Polski.Polecam lodówkę naprawdę warto.Dodam na koniec moje powiedzenie,że biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy.Pozdrawiam

  Opinie napisał(a) Tomek dnia

  Zalety
  bardzo cicha
  oszczędna
  super wykonanie
  wygodne otwieranie drzwi
  Wady
  brak
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki