Wybór lodówki do mieszkania to nie taka prosta sprawa. Na rynku ceny zaczynają się od kilkuset złotych i sięgają nawet kilkunastu tysięcy. Lodówki w ringu to nowy serwis, który pozwoli Ci dokonać analizy wielu parametrów, od rozmiarów pralki, po jej klasę energetyczną. Dzięki rankingowi lodówek w łatwy sposób oszacujesz, który model ma najwięcej parametrów zbliżonych do Twoich potrzeb. Lodówki z ekranem LCD – jasne, różnokolorowe – od Ciebie zależy którą wybierzesz i polecisz innym. Pamiętaj, że z jednej strony, dzięki głosom innych, w łatwy sposób sprawdzisz jakie są trendy na rynku lodówek, co się sprawdza, a jaka funkcjonalność jest użytkownikom zupełnie zbędna. Z drugiej strony stajesz się twórcą naszej strony, używasz – oceniasz, a inni mogą polegać na Twoich opiniach. W XXI wieku o tytuł najlepszego producenta walczy wiele firm, zaczynając od klasycznych lodówek Whirlpool i Indesit, na nowoczesnych lodówkach Liebherr kończąc, które jednak z nich zasługują na to by je kupić? 

BEKO CNA 29120 czy Sharp SJ WS 320 TBK

Wynik

Zwycięzca:
Sharp SJ WS 320 TBK

Ocena ogólna

Za: 1 powód

BEKO CNA 29120

Ocena ogólna

Za: 5 powodów

Sharp SJ WS 320 TBK
Sharp SJ WS 320 TBK

Cechy

BEKO
BEKO CNA 29120
czy
Sharp
Sharp SJ WS 320 TBK
PODSTAWOWE INFORMACJE
System No Frost
Z systemem No Frost
System No Frost
Z systemem No Frost
Rodzaj
Z zamrażalnikiem dolnym
Rodzaj
Z zamrażalnikiem dolnym
DANE PODSTAWOWE
Producent
Beko
Producent
Sharp
pozostałe
Zastosowane technologie
Komora zerowa
No-Frost
Zastosowane technologie
Komora świeżości
No-Frost
Wymuszona cyrkulacja powietrza
tak
Wymuszona cyrkulacja powietrza
tak
Pojemność całkowita brutto [l]
295
Pojemność całkowita brutto [l]
369
Regulacja półek
tak
Regulacja półek
tak
Poziom hałasu [dB]
41
Poziom hałasu [dB]
36
Gwarancja
24 miesiące
Gwarancja
24 miesiące
Sterowanie
Elektroniczne
Sterowanie
Elektroniczne
Dystrybutor wody
nie
Dystrybutor wody
nie
Półki
3 szklane
Półki
2 szklane
Szklana pokrywa
Linia
Nie
Linia
Super Premium
Zastosowane technologie
Active Dual Cooling System
Zastosowane technologie
Alarm otwartych drzwi - Sharp
Tryb wakacyjny

Przewagi

5 powodów dla Sharp SJ WS 320 TBK

Sharp SJ WS 320 TBK
ZAMRAŻARKA
Pojemność chłodziarki 237 l czy 190 l Sharp SJ WS 320 TBK ma większą pojemność chłodziarki o 47l w stosunku do BEKO CNA 29120.
WYMIARY
Szerokość 60 cm czy 54 cm Lodówka Sharp SJ WS 320 TBK jest o 6 cm szersza od lodówki BEKO CNA 29120.
Głębokość 65 cm czy 60 cm Lodówka Sharp SJ WS 320 TBK jest o 5 cm głębsza od lodówki BEKO CNA 29120.
Wysokość 185 cm czy 181 cm Lodówka Sharp SJ WS 320 TBK jest o 4 cm wyższa od lodówki BEKO CNA 29120.
ENERGIA
Klasa energetyczna A++ czy A+ Sharp SJ WS 320 TBK ma lepszą klasę energetyczną niż BEKO CNA 29120.

1 powód dla BEKO CNA 29120

BEKO CNA 29120
pozostałe
Waga [kg] 60 czy 79 Lodówka BEKO CNA 29120 jest o 19 kg lżejsza od lodówki Sharp SJ WS 320 TBK.

Opinie

100% poleca ten produkt

BEKO CNA 29120
 1. najpierw zalety po 6 miesiącach użytkowania: System NO FROST jest, choć oficjalnie ma inną nazwę i nawet infolinia nie potwierdziła, że faktycznie ta funkcja istnieje. Co więcej - no frost działa sprawnie. Zero szronu w chłodziarce i zamrażarce. Pojemność - kwestia dyskusyjna. To lodówka SLIM. Jakie ma wymiary - każdy widzi i sądzę, że przestrzeń jest bardzo dobrze zagospodarowana Minusy; głośność - nie jestem maniakiem, ale faktycznie głośna. Co ciekawe - głośność nie wynika z systemu NO FROST, który jest niemal bezgłośny. powstaje podczas normalnej pracy. Przelewanie, bąbelki itp pomijam. Sam kompresor jest głośny. Inaczej - nie trudno spotkać modele o wiele cichsze. Czas pracy(chyba histereza się to nazywa) - nie wiem czy to tylko u mnie ale cykl pracy kompresora potrafi trwać godzinę, potem godzina przerwy. Teoretycznie nie ma znaczenia jak często się włącza i wyłącza, byleby dobowe zużycie kWh było w normie. Zużycie prądu - trudno będzie obronić dane z instrukcji. Mam podłączony licznik zużycia i topowe zużycie dobowe dochodzi do 1,2 kW na dobę. Średnio około 1 kW co rocznie daje 365kWh. Ale spokojnie. Ta różnica to w przeliczeniu ok. 2,5 zł miesięcznie na naszą niekorzyść. I ostatnia wada - wysuwając przedostatnią szufladę, często wysuwa się spodnią szybę , na której ta szuflada stoi. Pomijając, że jest to wkurzające - ta wysunięta szyba powoduje niedomykanie się lodówki, co można nie zauważyć (ok. 1cm szczelina) i wietrzyć sobie cały dzień lodówkę. Ten element jest konstrukcyjnie niedopracowany.

  Opinie napisał(a) Bartosz dnia

 2. Jest bardzo nie udanym produktem , źle złożona, bardzo głośna i wadliwa. Zakupiliśmy pierwszą w październiku ubiegłego roku i do grudnia był wzywany serwis z Torunia którego naprawdę nie polecam.Po tych nie udanych naprawach pierwszej dostaliśmy drugom lodówkę jeszcze gorszą .Żałuje że przed zakupem nie poczytałem opinii naprawdę nie polecam bo sam zostałem z tym wielkim problemem POZDRAWIAM

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Wady
  głośność pracy
  pojemność
  wygoda
 3. Lodówki nie otrzymałam.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

100% poleca ten produkt

Sharp SJ WS 320 TBK
 1. Na ten model lodówki przymierzałem się już trochę czasu.Chciałem czarną chociaż trzeba dbać o "paluszki". Jest bardzo cicha,a stojąc przy niej prawie nie słychać pracy.Z tyłu jest zabudowana i nie ma żadnych elementów ,które by się grzały.Jak zaczęła pracować to tylko trochę ciepłe były boki.Fajnie bo ma 4 kółka i z przodu 2 nóżki do uniesienia.Ustawienia są bajecznie proste na lodówkę i zamrażalnik lecz i tak nie ustawiałem wszystkiego.Wystarczy mi alarm otwartych drzwi,oszczędzanie energii i bajeczna funkcja Plasmacluster z jonami zapobiegająca tworzeniu się pleśni.Żywność i warzywa po wyciągnięciu są jak świeże.Kostkarka super.Oświetlenie 14 LED też ładnie świeci.Powiem,że jak na 180 cm wysokości to jest duża a wyższej nie ma sensu brać chociaż nie jestem "mały". Chciałem "JAPAN" i jest super.Była bardzo ładnie zapakowana i oklejona każda półka,szybka.Zabezpieczona na palecie jak należy.Nawet na kartonach były oznaczenia dostawy do Hamburga a potem, do Polski.Polecam lodówkę naprawdę warto.Dodam na koniec moje powiedzenie,że biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy.Pozdrawiam

  Opinie napisał(a) Tomek dnia

  Zalety
  bardzo cicha
  oszczędna
  super wykonanie
  wygodne otwieranie drzwi
  Wady
  brak
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki